Rozptýlení

Rozptýlení

28.8.2024 od 19:30

Pračka důchodkyně Isabely vytopí drogově závislou sousedku. Je třeba zavolat opraváře. Hodinový manžel přichází do bytu, který ovšem nepůsobí jako domov opuštěné seniorky, ale jako klinika vyšinutých jedinců… Soused Isabely není schopen splnit poslední přání své zesnulé manželky, vytopená feťačka nenávidí důchodce, uprchlíky a vládu, Isabelle se zjevuje uražený manžel, který je roky po smrti a komplikuje jí život i opravu pračky…

Během této bizarní návštěvy padne iluze jednoho šťastného manželství, vyjasní se jedno staré nedorozumění a několik dalších nastane.

Komedie Rozptýlení je o lidech, kteří mají starosti a potřebovali by rozptýlit.

28. 8. / 19:30

KIONNEKINO, vchod zadem přes zahrádku

Divadlo Verze

Rozptýlení​

Druhá polovina představení je projekce krátkého filmu Barcarole, který je rovněž dílem Divadla Verze. Autorem scénáře a režisérem je Igor Chmela. Film byl uveden na festivalu v Karlových Varech a byl nominován na Českého Lva. Film tématicky úzce souvisí s divadelním představením a vystupují v něm, kromě jiných, stejní herci, kteří hrají v Rozptýlení. Chceme tak divákům nabídnout v jeden večer dva zážitky, divadelní a filmový. Spojení těchto dvou uměleckých odvětví považujeme v rámci naší produkce za unikátní divadlo, které divákům přinese i film.

Zatímco ve filmu jde o spíše nostalgičtější a tragikomické pojetí, na divadle nás to více táhlo k žánru komedie, umožnilo nám větší míru komediálního nadhledu a my si tak mohli pořádně zařádit. Věříme, že tak, jak jsme se při zkoušení smáli my, budou se smát i diváci divadelní hry Rozptýlení.

Premiéra 22.4.2023

Délka představení 1:30 včetně filmu

Představení je s přestávkou

Délka akce: 90 minut
Rok výroby: 2023
Datum lokální premiéry: 28. srpen 2024
Datum světové premiéry: 22. duben 2023

Galerie

Kliknutím na datum nebo čas zobrazíte podrobnosti představení
Středa, 28. 8. - 19:30 Koupit
Název: Rozptýlení
  Přístupnost od 15 let
Cena: 490,00 Kč
Místo: Kinonekino
nám. Svobody 34
348 15 Planá
Zobrazit na mapě