TEREZA ŘÍČANOVÁ – VÝSTAVA ILUSTRACÍ

TEREZA ŘÍČANOVÁ – VÝSTAVA ILUSTRACÍ

Výstava originálních ilustrací z knihy Terezy Říčanové - Velikonoční knížka. Tato inspirativní výstava ilustrací je plná venkovského života, velikonočních zvyků a připomínkou, že tento křesťanský svátek je spojovaný se vzkříšením Ježíše Krista.

Tereza Říčanová vystudovala ilustraci a grafiku na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru Jiřího Šalamouna. Doktorský stupeň absolvovala na UMPRUM v ateliéru ilustrace a grafiky. Umělecká tvorba Terezy Říčanové zahrnuje pestrou škálu uměleckých oblastí. Jednou z nich je tvorba knih pro děti. Pokud autor knihu píše a ilustruje zároveň, je to disciplína nazývaná autorská kniha. Těch vytvořila Tereza Říčanová řadu, například Obrazy světa, Psí knížka, Noemova archa, Vánoční knížka, Velikonoční knížka, ... Za svou tvorbu získala ocenění Nejkrásnější kniha ČR a Zlatá stuha. Její obrazové album Noemova archa bylo nominováno na cenu Magnesia Litera.

Výstava je přístupná v otevírací dobu infocentra od pondělí do pátku v dopoledních hodinách od 9:00 do 12:00, a poté, v odpoledních hodinách v pondělí ve středu od 13:00 do 17:00 a v úterý, čtvrtek a pátek od 13:00 do 16:00.

Vstup volný.

Délka akce: 480 minut
Rok výroby: 2024
Datum lokální premiéry: 22. únor 2024

Galerie

Informace o akci a jejím konání