POSVÍCENÍ NA VÁCLAVA

STŘEDA 28. ZÁŘÍ 2022 V 13:00 AŽ 19:00

Letos se můžeme již popáté sejít s přáteli a sousedy na posvícenské slavnosti. 28. září budou na náměstí opět vystavena krásná stará auta a děti se mohou projet na šlapacích buginách nebo na kolotoči řezbáře Matěje. Můžeme se těšit na rozmanité občerstvení i stánky s rukodělnými výrobky.

Odpolední koncert zahájí kapela KATAPULT REVIVAL ZNOJMO. Připomene oblíbenou rockovou skupinu, která vznikla v roce 1975 v Plzni a zařadila se mezi nejúspěšnější české hudební skupiny osmdesátých let. V prodejnosti desek obsazovala 2. místo za kapelou Olympic, dvakrát zvítězila v posluchačské anketě Zlatý slavík a roku 2007 byla uvedena do Beatové síně slávy.

Na závěr slavnosti vystoupí IVAN HLAS TRIO. Legendární zpěvák a kytarista vystupuje s touto formací od roku 2004. Tvoří ji excelentní muzikanti, kytarista Norbi Kovács a violoncellista Jaroslav Olin Nejezchleba. V propracovaných aranžmá skvěle vyniknou Hlasovy písně, založené na vyváženosti hudby a poetiky textů. Ivana Hlase dobře známe z hanspaulské bluesové scény i z filmového muzikálu Šakalí léta. Žánrově se trio stále drží hospodského blues a rokenrolu. Čeká nás čirá radost jejich živého koncertu.

Vyhlašujeme také posvícenskou soutěž o nejlepší domácí DOBROTU (koláč, zavařeninu, …), tentokrát ve dvou kategoriích: sladké a slané! Výrobky do soutěže můžete nosit v den konání Posvícení na Václava od 13:00 do 15:00 do stanu „Kultura v Plané“. Těšíme se na vaše báječné kuchařské výtvory a chystáme skvělé výhry.

Délka akce: 360 minut
Rok výroby: 2022
Datum lokální premiéry: 28. září 2022
Datum světové premiéry: 28. září 2022

Galerie

Informace o akci a jejím konání